Freeride w praktyce. Technika jazdy i przygotowanie sprzętu


Freeride jest stylem jazdy, który wymaga dosyć specyficznego sprzętu narciarskiego. Narty freeride wyróżniają się od innych modeli przede wszystkim specjalną konstrukcją, szerokością oraz wypornością. Wybierając się na trasę trzeba zatem zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Ale nie tylko. Potrzebne są również umiejętności, które najlepiej zdobywać na utwardzonym stoku.

14-01-2020 EHschool

Lekcje wakeboardingu. W jakim wieku można zacząć szkolenie?


Co powstanie z połączenia nart wodnych, surfingu i snowboardingu? Wakeboarding - wodna dyscyplina sportowa, która do Polski przybyła ze Stanów Zjednoczonych. To młody sport, który ma jednak długie tradycje wywodzące się z surfingu. Mówi się, że wakeboarding jest młodszym, ale bardziej popularnym bratem narciarstwa wodnego. Dyscyplina cieszy się rosnącym zainteresowaniem także wśród młodych ludzi.

06-12-2019 EHschool

Szwajcaria - świetny kierunek na wypad narciarski


Szwajcaria; niewielkie górzyste państwo, graniczące z Francją, Włochami i Niemcami, znane jest z wyśmienitej kuchni, wspaniałych zabytków, niezapomnianych widoków i… doskonałych tras narciarskich.

Sprawdź w naszym wpisie, dlaczego Szwajcaria to świetny kierunek na wypad narciarski!
 

02-10-2019 EHschool

Freeride: co to takiego?


Jazda na snowboardzie po dobrze wyratrakowanej trasie już Was nudzi? Potrzebujecie poczuć wiatr we włosach i dostać zastrzyk adrenaliny? Jedną z dobrych metod na pozbycie się nudy na snowboardzie będzie freeride. Co to takiego?

29-08-2019 EHschool

Nauka snowboardu: dlaczego warto zaufać licencjonowanym szkołom?


Od 2013 roku, wskutek wejścia w życie ustawy deregulującej dostęp do niektórych zawodów trenerem sportowym, w tym trenerem snowboardu może zostać każdy, kto ma ukończone 18, legitymuje się średnim wykształceniem, posiada niezbędne wiedzę, umiejętności i doświadczenie do szkolenia w danej dziedzinie oraz nie jest karany. Co to oznacza?

25-07-2019 EHschool

Sporty zimowe latem? To możliwe!


Upały dokuczają, a słońce zdaje się nie mieć litości? W takich chwilach zazwyczaj zapominamy o niedogodnościach zimy i wyjątkowo chętnie wspominamy urlop w górach, zwłaszcza na stoku. Ale czy stoi coś na przeszkodzie, by udać się latem na narty? Absolutnie nic! Wystarczy pojechać na narty na lodowiec! Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak się wydaje. I niekoniecznie trzeba od razu udawać się do Ameryki Południowej czy Nowej Zelandii, ani też polować w Niemczech lub Holandii na hale narciarskie.

28-06-2019 EHschool

Najciekawsze trasy narciarskie dla początkujących i zaawansowanych


Najogólniej rzecz ujmując, mianem freeride’u określamy stosunkowo nową dyscyplinę sportów ekstremalnych. Warto przy tym zaznaczyć, że freeride nie jest określeniem hermetycznym, a co za tym idzie, nie da się go dopasować tylko do jednej dziedziny. Miłośników freeride’u przybywa z roku na rok – nie ma się zresztą co dziwić, zwłaszcza jeżeli wziąć pod uwagę, jakie emocje niesie za sobą jego uprawianie.

03-06-2019 EHschool

Pierwszy wyjazd na narty: strój


Ferie zimowe nieodłącznie kojarzą się z wyjazdami na narty. Wielu rodziców zabiera w góry swoje dzieci, by te szusowały po stokach, mimo ze sami nigdy nie nauczyli się jeździć. Może najwyższa pora to zmienić? Nauka jazdy na nartach jest dostępna dla ludzi w każdym wieku, zwłaszcza w dobie wielu profesjonalnych szkół narciarstwa i innych sportów zimowych. Aby jednak spróbować białego szaleństwa, warto zaopatrzyć się w dobry strój.

01-05-2019 EHschool

Snowboard czy narty? Co wybrać?


Spór między narciarzami a snowboardzistami o to, który sport jest lepszy, trwa od lat. Narciarze twierdzą, że nie ma to jak stare, poczciwe narty, wspierane kijkami w dłoniach. Snowboardziści z kolei uważają, że to deska snowboardowa daje prawdziwy luz i komfort podczas jazdy. Osoby, które chcą zakosztować smaku zimowych szaleństw na stoku często nie wiedzą, której grupie uwierzyć i jaki sport wybrać. Przyjrzyjmy się im bliżej.

15-02-2019 EHschool