tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1

Biała szkoła w Polsce. Polecane miejscówki w kraju


Podstawa programowa nie musi być realizowana jedynie podczas zajęć lekcyjnych, które prowadzone są w budynku szkoły. Sposobem na połączenie nauki oraz aktywności fizycznej, której często brakuje w codziennym życiu dzieci w wieku szkolnym, jest biała szkoła. Co to takiego? Czym różni się od zielonej szkoły? Gdzie warto zorganizować wyjazd w ramach białej szkoły? Podpowiadamy.

19-05-2023 EHschool

Gyroboard. Niezawodny przyrząd do treningu sportów deskowych


Sporty deskowe m.in. snowboard cieszą się rosnącą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, bo nie tylko poprawiają formę fizyczną oraz ogólne zdrowie, ale także dają radość, pozwalają poszerzać horyzonty i zapewniają doskonałą zabawę. Zanim zaczniemy szusować po stoku lub uprawiać inne sporty deskowe, konieczne jest popracowanie nad równowagą oraz wzmocnienie mięśni, w czym pomaga gyroboard. Co to jest? Podpowiadamy.

12-05-2023 EHschool

Dlaczego warto spędzić urlop narciarski w Livigno?


Livigno to urokliwa, tętniąca życiem i zapewniająca różnorodne rozrywki miejscowość turystyczna w Alpach Retyckich. Słynie przede wszystkim z doskonałych warunków do uprawiania sportów zimowych, dlatego zajmuje wysoką pozycję na liście zagranicznych kurortów narciarskich, które są najczęściej odwiedzane przez fanów zimowego szaleństwa. Dlaczego warto spędzić urlop narciarski w Livigno? Podpowiadamy.

08-05-2023 EHschool

Pakujemy się na wyjazd narciarski i snowboardowy. Czego nie może zabraknąć?


Zima to okres, w którym wiele osób chętnie uprawia sporty zimowe. Niezależnie od tego, czy planowany jest kolejny wyjazd na stok, czy może będzie to dopiero pierwszy raz, niezbędne jest zabranie ze sobą odpowiednich ubrań, obuwia i akcesoriów. Co trzeba spakować, przygotowując się na wyjazd narciarski lub snowboardowy? Czego nie może zabraknąć w żadnej walizce?

24-04-2023 EHschool

Top 4 najtrudniejsze trasy narciarskie na świecie


Osoby, które wybierają się na obozy snowboardowe czy narciarskie, mają do dyspozycji różne trasy. Poziom ich trudności jest określany trzema kolorami – niebieskim, czerwonym i czarnym. Pierwszy z nich oznacza, że trasa jest najłatwiejsza, więc dobrze się sprawdzi dla osób początkujących i dla dzieci. Fani mocniejszych wrażeń nierzadko poszukują większych wyzwań. Gdzie warto się wybrać w takim przypadku? Jakie są najtrudniejsze trasy na świecie?

15-04-2023 EHschool

Jak prawidłowo obchodzić się z kijkami narciarskimi?


Jazda na nartach to jeden z popularniejszych sportów zimowych. Jednak pierwsze kroki na stoku bywają trudne. Najważniejsze jest zapoznanie się z podstawami poprawnej jazdy. Chodzi tutaj przede wszystkim o prawidłowe obchodzenie się z kijkami narciarskimi. Co trzeba wiedzieć na ten temat? Jakie zasady są istotne?

13-04-2023 EHschool

Co oznaczają poszczególne kolory tras narciarskich?


Pierwszy wyjazd na szlak narciarski może być nieco stresujące. Osoby, które rozpoczynają przygodę z tym sportem, zwykle mają wiele wątpliwości. Właśnie dlatego przed postawieniem pierwszych kroków dobrze zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami panującymi na stokach. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że znajdują się tam trasy narciarskie i snowboardowe oznaczone różnymi kolorami. Co oznacza każdy z nich?

24-03-2023 EHschool

Dlaczego polski Central Park to ciekawe miejsce na wakeboard?


Wakeboard to ciekawy sport dla osób, które lubią aktywność fizyczną połączoną z nutką adrenaliny. Polega na pływaniu na desce po powierzchni wody przy jednoczesnym trzymaniu się liny, która jest ciągnięta przez wyciąg albo łódź. Aby zapewnić sobie jeszcze więcej wrażeń, warto wybrać wyjątkowe miejsce. Jednym z nich jest polski Central Park. Dlaczego warto się tam wybrać na wakeboard?

17-03-2023 EHschool

Lato na desce i nartach


Spora grupa osób kojarzy lato z wyjazdami do ciepłych krajów lub na morze. Dla innych idealny wakacyjny wyjazd wiąże się z możliwością pojeżdżenia na nartach lub snowboardzie. Jest kilka fantastycznych miejscówek, w których w okresie wakacyjnym dostępne są różne wyciągi i trasy, zadowalające nawet najbardziej wymagających koneserów jazdy na nartach i desce.

12-03-2023 EHschool

Na co zwracać uwagę podczas wyboru szkolenia surfingowego?


Sporty wodne cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Mnogość dostępnych aktywności sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Na szczególną uwagę zasługuje surfing, który polega na poruszaniu się po wodzie na desce i może być uprawiany zarówno na jeziorach, jak i na morzach. Aby dobrze się poczuć w tym sporcie, warto odbyć stosowne szkolenie. Na co zwrócić uwagę, wybierając je?

26-02-2023 EHschool