tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1

  Okoliczne góry same w sobie są wspaniałym miejscem do jazdy na dwóch kółkach, a ilość naturalnych tras, po których można tam pośmigać może przyprawić o zawrót głowy. Doliczając do tego całą masę tras bikeparkowych o zróżnicowanym stopniu trudności (od łatwych niebieskich po bardzo trudne black diamond), każdy biker znajdzie tam coś dla siebie.

 

  Jakby tego było mało wyciągi są absolutnie za free, co umożliwia szybsze przemieszczanie się do góry i zwiedzenie większego obszaru. Oprócz krzesełek i gondoli po stronie Tignes możemy również darmowo korzystać z wyciągów na stronę Val D’Isere co dodatkowo poszerza zakres możliwości. Jeśli zaś chciałbyś pojechać dłuższą trasę gdzieś w dolinę gdzie nie ma wyciągu, z pomocą przyjdzie Ci shuttle bus…a jakże- również darmowy! W punkcie informacji zaopatrzysz się w mapę, na której w przejrzysty sposób są opisane zarówno trasy i ich poziom trudności, jak i miejsca w których możesz skorzystać z darmowej podwózki luksusowym busem. Jeśli po całym dniu w górach masz nadal siły siedzieć na siodełku, to do Twojej dyspozycji są pumptracki (sztuczny i naturalny ziemny) oraz poducha do skoków z dwoma niemałymi kickerami.

 

  Podczas naszego wyjazdu do dyspozycji uczestników był serwis rowerowy, który w połączeniu z wiedzą instruktorów umożliwiał naprawę większości defektów. Jeśli jednak coś by nas przerosło (co oczywiście nie miało miejsca) w Tignes znajduje się kilka serwisów rowerowych, które służą pomocą. Jest też możliwość pożyczenia super sprzętu, jeśli zupełnym przypadkiem nasz by się „zużył” ;)

  W tym sezonie z uwagi na sporą ilość śniegu niektóre trasy w górnych partiach były częściowo nieprzejezdne, ale nasza rowerowa ekipa mimo to bawiła się przednio. Progres rósł z każdym dniem i co cieszy działo się to bez większych strat w ludziach i sprzęcie. Kto tylko miał siłę mógł katować okoliczne trasy od rana do wieczora, z małą przerwą na pyszny lunch. Po powrocie każdy mógł skorzystać z relaksacyjnej sauny czy basenu, które znajdowały się w naszym hotelu, a później miło spędzić czas na oglądaniu filmów rowerowych lub innej formie odpoczynku.

 

  Dziękujemy wszystkim zajawkowiczom za wspólnie spędzone chwile nie tylko na rowerach. Zapraszamy na kolejne rowerowe przygody już w następnym sezonie letnim, a tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć przygotowanej przez One Light Studio, a wszystkie fotki z rowerowych przygód znajdziecie w foto albumie. Teraz nie zostało nic innego jak usiąść wygodnie i odpalić film, wrócić wspomnieniami do tych cudownych chwil i już przebierać nogami czekając na następny taki obóz :)


03-09-2018 EHschool