tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1

Poznaj Les Deux Alpes - mekkę wielbicieli narciarstwa


Zimowe wyjazdy w góry na narty mają swoich oddanych zwolenników. Aktywne spędzanie czasu w pięknie położonym kurorcie kusi przez cały rok. Jednak zimą miejsca te zyskują zupełnie inny, bardziej kosmopolityczny klimat, a stoki górskie odwiedzają amatorzy narciarstwa i snowboardu. Miłośnikom białego szaleństwa odpowiada tryb życia panujący w górskim kurorcie, w tym całe dnie spędzane na zewnątrz oraz wieczorne spotkania towarzyskie przy kominku. Ponadto do wycieczki w góry zachęca ich pyszne jedzenie serwowane przez lokalne restauracje.

18-03-2021 EHschool

Jak rozbudzić w przedszkolaku miłość do nart?


Każdy rodzic, który uprawia sporty zimowe, chciałby zarazić tą pasją swoją pociechę. Aktywność fizyczna w porze zimowej może dostarczyć mnóstwa radości i satysfakcji pomimo mrozu, śniegu, chłodnego wiatru. Jest to również doskonały sposób, aby przedszkolach spędzał czas na świeżym powietrzu bez względu na warunki pogodowe — co jest niezbędne dla wzmocnienia jego naturalnej odporności.

04-02-2021 EHschool

Jak chronić oczy na stoku?


Podczas zimowych szaleństw na stoku należy szczególnie pamiętać o ochronie oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zaniedbanie w tej materii może się bowiem skończyć nieprzyjemnymi dla nas konsekwencjami zdrowotnymi. Innymi zagrożeniami, przed jakimi warto zabezpieczyć oczy podczas uprawiania zimowych sportów, są wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne, które można odnieść na skutek zderzeń z innym amatorem sportów czy na skutek natrafienia na swojej drodze na wystające na poboczach stoku gałęzie drzew. Jest jednak sposób na to, aby uniknąć wszelkich zagrożeń i móc się bezpiecznie cieszyć czasem na stoku. Zapewnią nam to dobrze dobrane gogle lub okulary narciarskie. Odpowiedni sprzęt zabezpieczy nasz wzrok także przed mogącym się dostać do oczu tumanem śniegu wzburzonego zjazdem na nartach czy snowboardzie innych kompanów zimowych sportów.

11-01-2021 EHschool

Na czym polega freestyle snowboarding?


Klasyczny snowboard to bezpieczna jazda odbywająca się na odpowiednio przygotowanym stoku. Ta dziedzina sportu oferuje jednak także i bardziej ryzykowne odmiany – wśród nich znajduje się tzw. freestyle snowboarding. Czym się charakteryzuje i jak się go nauczyć

30-12-2020 EHschool

Jak zostać instruktorem snowboardu?


Snowboard wiąże się z niezwykłymi wrażeniami, podróżowaniem w piękne miejsca i zdobywaniem imponujących umiejętności. Jeżeli chcesz, by był nie tylko Twoją pasją, lecz także źródłem dochodów, zapisz się na kurs asystenta lub instruktora snowboardu.

 

02-12-2020 EHschool

Narty w dolinie słońca Val di sole


Val di Sole to urokliwa dolina w północnych Włoszech, która przyciąga turystów bez względu na porę roku. Sprawdź, na czym polega sekret jej popularności!

Jakie trasy narciarskie i snowboardowe czekają na nas w Val di Sole?

Val di Sole (wł. Dolina Słońca) to obszar leżący pomiędzy przełęczą Tonale a miasteczkiem Cles. Mieści się tu wiele ośrodków narciarskich – warto wiedzieć, że to właśnie tutaj odbywają się zawody Pucharu Świata w narciarstwie.

24-11-2020 EHschool

Aktualne kursy na instruktora snowboardu. Przegląd


Zapisanie się na kurs instruktora snowboardu może całkowicie odmienić twoje życie - dzięki temu nie tylko będziesz w stanie podnieść umiejętności na znacznie wyższy poziom, ale otworzy to również drzwi do zupełnie nowej, interesującej kariery. Niezależnie od tego, czy widzisz się w roli profesjonalnego nauczyciela jazdy na snowboardzie, czy po prostu lubisz stawiać przed sobą kolejne wyzwania, przy okazji zdobywając cenne kwalifikacje, z pewnością warto rozważyć taki wyjazd. W podjęciu decyzji może ci pomóc nasz krótki przewodnik po aktualnych kursach.

14-02-2020 EHschool

Zasady bezpiecznej jazdy na snowboardzie


Snowboard i narty to sport, który w naszych szerokościach geograficznych kojarzy się większości z nas z zimą i okresem ferii. Jazda na snowboardzie podobnie, jak uprawianie innych dyscyplin sportowych może wiązać się z szeregiem niebezpiecznych sytuacji, których można uniknąć, stosując się do kilku zasad panujących na stokach.

28-01-2020 EHschool