Cvetta to region narciarski położony w samym sercu Dolomitów, u podnóża góry Monte Civetta 3220 m n.p.m. Rozciąga się on pomiędzy najwyższym pasmem Dolomitów Marmolada a popularną miejscowością Cortina d'Ampezzo. W skład regionu wchodzą 4 stacje narciarskie: Alleghe, Selvadi Cadore, Palafavera i Zoldo Alto – łącznie do dyspozycji narciarzy jest 25 wyciągów i 90 km tras o różnym stopniu trudności.

Flaga Włoch

Włochy

Dlaczego warto pojechać do Włoch?

Włochy warto odwiedzić, ponieważ mają to coś... Trudno to opisać jednym słowem. Kojarzy się bowiem ten kraj ze słońcem, gorącym powietrzem, hałasem cykad, spokojem, dobrą kuchnią, dobrym winem, ale też z tradycją i historią. Świetną ilustracją jest porównanie Francji i Włoch. Oba kraje mają specyficzne regiony, które warto zobaczyć.

Walory regionu

To prawdziwy raj dla amatorów wyjątkowo pięknych, zapierających dech w piersiach alpejskich widoków, idealne miejsce na rodzinny wypoczynek. Dużą popularnością cieszą się dwie oświetlone trasy (czarna i czerwona) w Zoldo Alto. Jedną z najpopularniejszych jest oświetlona w nocy trasa Palafavera. Dużą atrakcja jest tez szlak Wielkiej Wojny, którego trasy wytyczone są z Alleghe do Malga Ciapela przez przełęcz Falzarego. Civetta wchodzi w skład objętego wspólnym karnetem megakompleksu narciarskiego Dolomit Superski, który łącznie oferuje ponad 1200km tras. Civetta należy do jednych z najładniejszych karuzeli narciarskich w Dolomitach. Ilość i różnorodność tras czyni z tego ośrodka idealne miejsce na wyjazdy na narty i snowboard.

Dogodne połączenia skibusów, pozwalają posiadaczom karnetów Dolomitisuperski na dotarcie do największej karuzeli narciarskiej Sella Ronda. Z Alleghe jeżdżą skibusy do Malga Ciapela skąd można dostać się na cztery najsłynniejsze w Europie przełęcze: - Passo Pordoi- Passo Campolongo- Passo Gardena- Passo Sella. Prawdziwym wyzwaniem jest okrążenie na nartach masywu Sella - 65,3 km tras położonych na wysokości od 1465 mn.p.m. do 2300 m n.p.m.

Trasy zjazdowe

Długość tras zjazdowych: 80km

Łatwe Średnie Trudne
32km 42km 6km

Długość tras biegowych: 54km

Ski Arena Civetta

Ośrodek narciarski jest przeznaczony przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, a także wszystkich tych którzy pragną podszkolić swoje umoiejętności. W ośrodku do dyspozycji około 90km tras, wśród których przeważają te szerokie i bezdrzewne. Trasy są położone w  większości powyżej 1500m n.p.m. dzięki czemu nie trzeba się martwić o dobre warunki śnieżne, tym bardziej, że Civetta dysponuje nowoczesnym systemem sztucznego naśnieżania.

W ośrodku, koło trasy Piani di Pezze znajduje się przeznaczony specjalnie dla najmłodszych kids park.

Freestyle

W Civetta koło krzesełka Cristelin, można znaleść dość dobry snowpark z paroma skoczniami, railami oraz boxami o różnych stopniach trudności. Drugi, nieco mniejszy znajduje się koło Pra della Costa. Oba snowparki przeznaczone są raczej dla początkującyh i średniozaawansowanych freestylowców.

Dla narciarzy i snowboardzistów:

 • jazda poza trasami    
 • stok dla dzieci    
 • oświetlony stok    
 • skibus    
 • wyciąg dla dzieci

Po nartach- apreski:

 • lodowisko
 • curling
 • rakiety snieżne
 • spacery zimowe
 • basen, baseny termalne
 • opieka nad dziećmi
 • dyskoteka
 • karczmy i restauracje

Najnowsze wyjazdy

Obecnie nie mamy żadnych nadchodzących wyjazdów do tego miejsca. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.