tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
dsc8001 560x416
03-07-2018 EHschool

Miłośnicy śnieżnych szaleństw odnajdą we Włoszech bajkowe miejsca. Alpy zagwarantują przepiękny krajobraz, a przede wszystkim doskonałe warunki na stoku. Oprócz tego można tam zwiedzać zabytkowe miasta i korzystać z regionalnej kuchni. Włosi zapewnią moc atrakcji i świetne zaplecze noclegowe. Dla snowboardzistów są szczególnie polecane dwa miejsca we Włoszech.

Królowa włoskich Dolomitów

Cortina d’Ampezzo jest idylliczną miejscowością, położoną w samym sercu Dolomitów. Ze względu na piękny krajobraz można ją zobaczyć w niejednym filmie. Należy do najpopularniejszych, a zarazem najbardziej luksusowych kurortów zimowych w Europie. Sami Włosi nazywają to miejsce snobistycznym, gdyż przyjeżdżają tutaj bardzo zamożni ludzie, celebryci i znani artyści. W 1956 roku Cortina d’Ampezzo organizowała Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Snowboardziści mają tutaj ponad 140 km tras i ogrom wyciągów. Stoki są bardzo słoneczne i wiecznie ośnieżone, aż 95% z nich jest sztucznie naśnieżana. Fenomenalne warunki śniegowe, tereny do jazdy poza wyznaczonymi trasami i liczne snowparki sprawiają, że jazda na snowboardzie przenosi się na zupełnie inny poziom.

Skitour dei Forti

Folgaria, Lavarone oraz Luserna tworzą razem jedną z największych karuzeli narciarskich, tzw. Ski Tour dei Forti, w Trydencie. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc na wyprawy snowboardowe. Snowboardziści uwielbiają gigantyczny i niesamowicie piękny region – Skirama Dolomiti. Miłośnicy sportów zimowych mają ponad 117 km tras i 30 nowoczesnych wyciągów. Na trasach zjazdowych działa system sztucznego naśnieżania, a po zmroku są one idealnie oświetlone. Dodatkowo można wybrać się do dwóch świetnie urządzonych snowparków. Początkujący jeźdźcy mogą skorzystać z profesjonalnych szkoleń snowboardowych, które nie mają sobie równych. Sezon trwa tutaj od grudnia do końca marca. Snowboard we Włoszech jest niesamowitym przeżyciem. Alpy oferują jeszcze wiele niesamowitych miejsc, które dostarczą niezapomnianych emocji fanom białego szaleństwa.