tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
EH School - szkoła sportów ekstremalnych
14-02-2020 EHschool

Zapisanie się na kurs instruktora snowboardu może całkowicie odmienić twoje życie - dzięki temu nie tylko będziesz w stanie podnieść umiejętności na znacznie wyższy poziom, ale otworzy to również drzwi do zupełnie nowej, interesującej kariery. Niezależnie od tego, czy widzisz się w roli profesjonalnego nauczyciela jazdy na snowboardzie, czy po prostu lubisz stawiać przed sobą kolejne wyzwania, przy okazji zdobywając cenne kwalifikacje, z pewnością warto rozważyć taki wyjazd. W podjęciu decyzji może ci pomóc nasz krótki przewodnik po aktualnych kursach.

Na dobry początek

Kurs asystenta instruktora snowboardu oraz prowadzony równolegle kurs na stopnie sprawności snowboardowej SITS, który odbędzie się w Zieleńcu w dniach 01.03-07.03.2020, może być pierwszym, istotnym krokiem na drodze do podniesienia swoich umiejętności. Miłośnicy białego szaleństwa mają w Zieleńcu do dyspozycji aż 29 wyciągów oraz dodatkowo 4 wyciągi taśmowe dla najmłodszych do kompletu z ponad 22 kilometrami tras – jest to największy kompleks narciarski w polskich Sudetach. Podczas kursu możliwe będzie nie tylko uzyskanie cennej wiedzy z zakresu prowadzenia wykładów czy udzielania pierwszej pomocy, ale można się będzie również podszkolić w jeździe terenowej oraz jeździe z zakresu techniki i freestyle’u. Warto zaznaczyć, że kurs kończy się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym, a pozytywne zaliczenie egzaminu na asystenta upoważnia do prowadzenia zajęć pod opieką instruktora.

Dla zdeterminowanych

Jeśli skończyłeś szkołę średnią, posiadasz już III stopień sprawności snowboardowej oraz masz za sobą kurs na asystenta instruktora, a mimo to wciąż pragniesz się rozwijać, warto pójść za ciosem i zapisać się na kurs instruktora snowboardu odbywający się w Zieleńcu (07-13.03.2020). Możliwe do zdobycia zawodowe uprawnienia instruktorskie pozwolą ci na m.in. prowadzenie indywidualnych i grupowych szkoleń z zakresu snowboardu, zdobycie legitymacji instruktora międzynarodowego IVSI czy szansę na otwarcie patronackiej szkoły snowboardu SITS. Jest to również niezwykle kusząca szansa, aby nabrać doświadczenia poprzez obserwację wykwalifikowanych trenerów posiadających duże doświadczenie szkoleniowe.

A może za granicę?

Objechałeś już polskie stoki wzdłuż i wszerz? Masz ochotę na coś nowego? W takim przypadku warto zdecydować się na francuskie Snow Safari Serre Chevalier odbywające się w dniach 27.03.2020-05.04.2020. Teren Serre Chevalier Vallée ze 100 oznakowanymi trasami jest jednym z największych ośrodków narciarskich i snowboardowych w Europie, przez co stanowi zarówno doskonałe miejsce na wakacje, jak i na kurs instruktorski. Uczestnicy mają zapewnione szkolenia snowboardowe na stopnie sprawności snowboardowej SITS na każdym poziomie zaawansowania oraz egzamin weryfikacyjny na II stopień sprawności, w tym indeks szkoleń snowboardowych.