tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
Gruzja - sporty ekstremalne
11-03-2020 EHschool

Gruzja to kraj, który z każdym rokiem odwiedza coraz więcej turystów. Przyciąga ich wspaniała kuchnia, piękne widoki, wielowiekowa kultura widoczna między innymi w licznych zabytkach, ale też cudowne Morze Czarne. Jednak Gruzja ma do zaoferowania jeszcze więcej!

 

Gruzja na zimę

Gruzja wielu kojarzy się z letnimi wypadami nad morze połączonych ze zwiedzaniem takim miejsc jak Tbilisi, Batumi czy Bordżomi. Inny wybierają trekking w niższych, ale też wyższych partiach Kaukazu. Szczególnie piękne widoki można tutaj podziwiać wiosną lub wczesną jesienią. Jednak Gruzja proponuje wiele atrakcji również zimą. Kurorty jak Guduari czy Bakuriani są nie tylko świetnie przygotowane do zjazdów zarówno dla profesjonalistów jak i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem. Ich przewagą brak tłumów na wyciągach niskie w porównaniu z włoskimi czy austriackimi cenami karnetów i wspaniała gruzińska gościnność.

 

Dlaczego warto wybrać Guduari?

Guduari to stosunkowo młody, świetnie rozwijający się kurort narciarski w rejonie Kazbegi. Znajduje się zaledwie 120 kilometrów od stolicy Gruzji – Tbilisi. Kurort usytuowany jest na wysokości 2,196 n.p.m. w pobliżu Przełęczy Krzyżowej, która jest najwyżej położoną częścią tak zwanej gruzińskiej Drogi Wojennej. Sezon narciarski trwa od grudnia do kwietnia, a warunki zjazdowe są w tym czasie świetne. W maju z kolei można jeździć na nartach na pięciu najwyższych wyciągach, a zdarzają się sytuacje, kiedy również latem utrzymuje się gruba pokrywa śnieżna, która umożliwia zjazdy na nartach. Tak świetne położenie Guduari sprawia, że można tutaj uprawiać freeride i heliskiing. Znajduje się tutaj specjalny dla amatorów jazdy ekstremalnej. Jest to szczególnie gratka dla wszystkich miłośników sportów ekstremalnych, którzy podczas zjazdów poza wyznaczonymi trasami zjazdowymi mogą poczuć prawdziwą adrenalinę. Góry Kaukazu należą do jednym z najwyższych w tej części Azji. Zapewniają nie tylko piękne widoki i możliwość zdobycia popularnego lodowca Gergeti w regionie Swanetii, ale też sprzyjają organizowaniu grupowych wyjazdów w wysoki górskie partie pod okiem wykwalifikowanych przewodników. Na pewno tygodniowy wyjazd do gruzińskiego kurortu to moc atrakcji i niesamowitych przeżyć, które wielu zapamięta do końca życia.