tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
EH School - szkoła sportów ekstremalnych
24-11-2020 EHschool

Val di Sole to urokliwa dolina w północnych Włoszech, która przyciąga turystów bez względu na porę roku. Sprawdź, na czym polega sekret jej popularności!

Jakie trasy narciarskie i snowboardowe czekają na nas w Val di Sole?

Val di Sole (wł. Dolina Słońca) to obszar leżący pomiędzy przełęczą Tonale a miasteczkiem Cles. Mieści się tu wiele ośrodków narciarskich – warto wiedzieć, że to właśnie tutaj odbywają się zawody Pucharu Świata w narciarstwie.

Madonna di Campiglio, położone 1522 m n.p.m malownicze miasteczko, w którym organizowane są mistrzostwa, należy do najpopularniejszych lokacji w okolicy. Tutejsze trasy snowboardowe i narciarskie liczą sobie łącznie 90 km, z przewagą tych przeznaczonych dla średniozaawansowanych (60 km) i początkujących (20 km). Jednak także i doświadczeni sportowcy znajdą tu coś dla siebie – np. wymagającą Spinale Direttissima czy słynną FIS 3-Tre, która znajduje się na liście Top 10 najpiękniejszych tras Włoskich Alp. To właśnie ta trasa jest miejscem Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn. Kolejna „pucharowa” trasa liczy sobie 10 km i przeznaczona jest do narciarstwa biegowego.

 

Zainteresowaliśmy Cię? Sprawdź nasze najnowsze wyjazdy na narty i snowboard do Val di Sole!

 

Oprócz słynnej na cały świat Madonna di Campiglio Val di Sole kryje znacznie więcej interesujących miejsc. Jednym z nich jest Pejo mieszczące się 1400 m n.p.m. Miejscowość słynie z atrakcyjnych wizualnie tras i niemal baśniowych widoków. Choć więc przeznaczona jest głównie dla snowboardzistów i narciarzy początkujących lub na średnim poziomie zaawansowania, również mistrzowie zjazdów nie pożałują, że tu przyjechali. Pobyt w okolicy to niepowtarzalna okazja, by podziwiać nietkniętą przyrodę Parku Narodowego Stelvio w pełni jej krasy.

Ci, którzy od malowniczych widoczków wolą zdobycze współczesnej technologii, z pewnością odnajdą się w Passo del Tonale – stacji otoczonej przez więcej niż 100 km nartostrad, które są dośnieżane i sztucznie oświetlane w miarę potrzeby. Na każdą z nich można wjechać przy pomocy nowoczesnych wyciągów (jest ich łącznie 30). Na szczególną uwagę zasługuje tu „Paradiso”, czyli trasa obejmująca 2500 m.

 

Wymienione miejsca to zaledwie drobny ułamek atrakcji i ciekawych lokacji, które można znaleźć w Dolinie Słońca. Zachęcamy do samodzielnej eksploracji!