tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
EH School - szkoła sportów ekstremalnych
10-12-2022 EHschool

Surfing nadal przez wiele osób uważany jest za sport wręcz egzotyczny. Tak naprawdę można go z powodzeniem uprawiać w Europie, a nawet w Polsce. Surfing jest jedną z najprzyjemniejszych aktywności fizycznych, która pozwala na zdobycie nowych umiejętności, a także poprawę kondycji. Chociaż ten sport wydaje się dosyć skomplikowany, to pod okiem profesjonalnego instruktora każdy jest w stanie przyswoić najważniejsze umiejętności.

Jakie są podstawowe umiejętności zdobywane podczas szkolenia surfingowego?

Ze względu na coraz większe zainteresowanie sportami wodnymi, a zwłaszcza surfingiem, organizowane są specjalne obozy sportowe dla dorosłych, na których każdy uczestnik uczy się przede wszystkim zasad bezpieczeństwa na wodzie, a także przyswaja dużą ilość teorii, która jest niezbędna do dalszej nauki. Instruktorzy przekazują wiedzę na temat sposobu zachowywania się fal oraz ich rodzajów, a także omawiają podstawowy sprzęt surfingowy.

Kursanci uczą się również na temat Surfingowego Prawa Drogi i kultury na spocie. Ze względu na to, że każdy spot jest specyficzny, konieczne jest zapoznanie się z nimi. Nie mniej ważne jest także omówienie metod przechodzenia przez fale. Ten typ zajęć może odbywać się na plaży oraz w formie wykładów. Po poznaniu niezbędnej teorii można przejść do praktyki. Początkowe ćwiczenia nie odbywają się w wodzie, lecz na piasku. Kursanci uczą się wstawania na desce i odpowiedniego ustawiania się na niej, przechodzenia przez pianę oraz pilnowania prawidłowego rozstawu stóp.

Po wejściu do wody ćwiczone jest odpowiednie siedzenie na desce, czytanie fal, podstawowe techniki skrętów, płynięcia w poprzek fali oraz łapania otwartych fal. Odpowiednie przyswojenie wszystkich powyższych umiejętności pozwoli na bezpieczne, samodzielne surfowanie.