tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
EH School - szkoła sportów ekstremalnych
20-12-2022 EHschool

Kitesurfing jest rodzajem sportu wodnego, który z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Polega on na ślizganiu się po wodzie na specjalnej desce wyposażonej w kite-latawiec sterowany ręcznie. Jest to możliwe dzięki sile wiatru. Ze względu na tak duży wzrost popularności organizowane są specjalne szkolenia, na których każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania może szkolić swoje umiejętności.

Czego można nauczyć się podczas szkolenia z kitesurfingu?

Kitesurfing zaliczany jest do ekstremalnych sportów wodnych, jednak jego uprawianie nie wymaga dużo siły, dlatego też sprawdzi się zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Można uprawiać go zarówno w rzekach, jak i morzach, a nawet oceanach. Aby móc czerpać przyjemność z tego sportu, konieczne jest opanowanie odpowiedniej techniki. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki kursom kitesurfingu, które organizowane są zarówno dla grup, jak i dla pojedynczych jednostek.

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem, na początku zapoznają się ze sprzętem, a także uczą się zasad bezpieczeństwa i pływania na desce. Na kolejnym etapie wprowadzana jest nauka rozkładania sprzętu, sterowania dużym latawcem oraz self rescue. W późniejszym czasie, kiedy to zostanie opanowane, można przejść do ćwiczenia ślizgów, zwrotów i skoków, oczywiście pod kontrolą instruktora.

Podczas kursów kitesurfingowych bardzo przydatne są także ćwiczenia na trampolinach, trickboardach i gyroboardach. Pozwala to na poprawienie równowagi oraz rozwinięcie umiejętności niezbędnych podczas uprawiania kitesurfingu. Szkolenia pozwalają również na zwiększenie wydolności i wytrzymałości fizycznej, wzmocnienie mięśni, a także na odreagowanie stresu. Jest to zdecydowanie jeden z ciekawszych sportów wodnych, rozwijający umiejętności.