tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
EH School - szkoła sportów ekstremalnych
26-05-2021 EHschool

Ferie zimowe to nie tylko przerwa od zajęć szkolnych, ale także doskonała szansa, by zorganizować dzieciom wyjazd – najlepiej taki, który wykorzysta mocne strony panującej aury i skłoni ich do aktywności na świeżym powietrzu. Często jest to również dobra okazja, żeby rodzice spędzili czas ze swoimi pociechami, choć oczywiście nie zawsze mogą sobie na to pozwolić. W obu przypadkach warto postawić na organizowane przez biura podróży obozy zimowe, które zapewniają nie tylko świetną zabawę, ale pozwalają także na rozwijanie posiadanych umiejętności czy nawiązywanie bezcennych znajomości z rówieśnikami dzielącymi tę samą pasję. Spośród dostępnych ofert można wybrać turnusy mające ogólnosportowy charakter bądź takie, które są nastawione na naukę jazdy na nartach lub na snowboardzie.

Szwajcaria jako gwarancja doskonałej zimowej aury

Głównym celem udziału w obozach sportowych jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowania daną dyscypliną, jednak nie można też przecenić faktu, że to idealna okazja, aby poznawać nowych ludzi i miejsca. Jeśli kochamy snowboard bądź marzy nam się, by zgłębić tajniki jazdy i uzyskać licencję SITS, chyba nie ma lepszego miejsca na kontynuowanie przygody z zimowymi sportami niż Szwajcaria. Zaprawieni miłośnicy białego szaleństwa wiedzą, że panujące na stokach warunki i rozwinięta infrastruktura dostosowana do wymagań turystów przybywających z całego świata nie mają sobie równych. To także doskonały cel podróży dla tych fanów zimowych aktywności, którzy mają wysokie oczekiwania w stosunku do zaplanowanego urlopu i chcą mieć pewność, że przywitają ich piękne, zróżnicowane, pełne śniegu trasy.

Alpy zajmują znaczną część powierzchni Szwajcarii, dlatego na brak miejsca na uprawianie sportów zimowych nie można tutaj narzekać. Nowoczesne wyciągi narciarskie to zresztą nie wszystko, co mają do zaoferowania szwajcarskie kurorty – można tam również liczyć na doskonałą bazę noclegową, pyszne jedzenie i zapierające dech w piersiach widoki. Wiele szwajcarskich miast słynie ze swojego malowniczego położenia, a gościnność mieszkańców to coś, czego zdecydowanie warto doświadczyć chociaż raz w życiu. Czyste powietrze i przyjazna atmosfera sprawią natomiast, że na wyjeździe będzie można naprawdę wypocząć i naładować akumulatory na dalsze miesiące nauki czy pracy. Na obozach sportowych organizowanych przez EH SCHOOL można dodatkowo liczyć na masę innych atrakcji takich jak m.in. warsztaty serwisowe, zajęcia z jogi i stretchingu czy pokazy filmowe.

Jakie miejsca fani zimowych szaleństw koniecznie powinni odwiedzić?

  • Verbier

Jednym z najbardziej polecanych punktów w Szwajcarii jest Verbier, uznawane za jeden z największych ośrodków narciarskich na świecie. Położona na wysokości 1531 m n.p.m. miejscowość słynie z zadbanych stoków spełniających oczekiwania każdego spragnionego aktywności sportowej uczestnika wyjazdu i aż 412 kilometrów tras zróżnicowanych pod względem poziomu trudności. Sprawia to, że wszyscy – zarówno osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę ze sportami zimowymi, jak i doświadczeni zawodnicy oczekujący wyzwań – znajdą coś dla siebie. Co warto podkreślić, trasy te są ze sobą połączone, dlatego można z nich korzystać w ramach tego samego karnetu. Verbier wyróżnia również to, że można tu liczyć na masę słońca, a temperatura idealnie nadaje się do wielogodzinnego szusowania po stokach.

  • Jungfrau

Region Jungfrau to niesamowite miejsce obfitujące w różnego rodzaju atrakcje dla wielbicieli białego puchu – znajduje się tu 213 kilometrów tras na czele z legendarną Lauberhorn, Jungfraubahn będąca najwyżej położoną linią kolejową w Europie, a także najdłuższy na świecie tor saneczkowy zlokalizowany nieopodal miejscowości Grindelwald. W rejonie tym można napotkać praktycznie wszystko, od terenów lodowcowych po urokliwe doliny. Ośnieżone szczyty Alp doskonale nadają się do uprawiania narciarstwa zjazdowego, natomiast rozległe przestrzenie są stworzone do narciarstwa biegowego. Warto mieć jednak na uwadze, że duże zróżnicowanie ukształtowania terenu sprawia, że panująca w regionie pogoda często ulega zmianom. Poza sportowymi wrażeniami można tu także znaleźć m.in. obrotową restaurację, w której kręcono przygody Agenta 007 w filmie „W służbie Jej Królewskiej Mości”.