tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
EH School - szkoła sportów ekstremalnych
03-09-2021 EHschool

Ferie zimowe to idealny moment, aby nauczyć się jazdy na nartach lub podszkolić już nabyte umiejętności. Jedną z popularnych form zorganizowanego wypoczynku są „białe szkoły”, w trakcie których młodzież nie tylko ma okazję obcować z pięknem polskich gór, lecz również może rozwijać swoje umiejętności narciarskie. Sprawdź, które stacje narciarskie w Polsce są najbardziej atrakcyjne.

Dlaczego warto wybrać stację Suche SKI?

Stacja Suche SKI, położona 1,5 kilometrów od Zakopianki i 6 kilometrów od Zakopanego oferuje nie tylko doskonałe oraz perfekcyjnie przygotowane trasy zjazdowe zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących narciarzy, lecz również moc innych, dodatkowych atrakcji. Na miejscu wypożyczysz najwyższej jakości sprzęt od największych światowych producentów, a także skosztujesz tradycyjnej góralskiej kuchni w restauracji, grillbarze oraz bufecie, znajdujących się na szczycie stoku. Zaparkujesz auto na jednym z dużych parkingów a nad bezpieczeństwem twojej jazdy czuwać będą wykwalifikowani ratownicy. Stoki narciarskie na stacji Suche SKI są oświetlone i codzienne sztucznie naśnieżane, a także ratrakowane, co pozwala utrzymać świetne warunki narciarskie przez cały sezon.

Jakie atrakcje oferuje stacja Bukowina Tatrzańska?

Inną lokalizacją, chętnie wybieraną przez narciarzy i snowboardzistów na ferie zimowe jest Bukowina Tatrzańska, położona na wysokości od 860 do ponad 1000 metrów nad poziomem morza, na Pogórzu Spisko-Gubałowskim, a dokładniej na trasie z Poronina do Łysej Polany. Nowoczesna i doskonale zorganizowana stacja oferuje aż dwadzieścia dwa wyciągi narciarskie, w tym:

  • piętnaście talerzykowych,
  • sześć orczykowych,
  • jeden krzesełkowy.

Trasy są doskonale oświetlone i sztucznie naśnieżane, a także przygotowywane przez ratraki. W dobrze zaopatrzonych wypożyczalniach istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu zarówno narciarskiego, jak i snowboardowego. Na doskonale przygotowanych trasach odnajdą się zarówno doświadczeni, jak i początkujący amatorzy białego szaleństwa. Stacje narciarskie, znajdujące się na terenie Bukowiny Tatrzańskiej to między innymi Olczański Wierch, Wysoki Wierch, Głodówka oraz Wierch Szymkówka.