tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
EH School - szkoła sportów ekstremalnych
23-10-2021 EHschool

Central Wake Park to idealne miejsce dla fanów wakeboardu, a także dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Zanim jednak poznamy to jedno z najlepiej wyposażonych miejsc dla uprawiających sporty wodne, odkryjmy, czym jest wakeboard.

Odkryj świat wakeboardu

Wakeboarding polega na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się jednocześnie liny. Lina może być przyczepiona do łodzi o specjalnej konstrukcji, kształcie kadłuba oraz napędzie lub do wyciągu. Wakeboard stanowi w istocie połączenie trzech innych dyscyplin sportów: nart wodnych, snowboardingu i surfingu, jednak bardzo łatwo  jest go opanować nawet osobom nigdy nieuprawiającym tych dyscyplin. Chociaż wakeboarding nazywany jest sportem ekstremalnym ze względu na akrobacje, które wykonuje się w powietrzu lub na wodnych platformach, równie dobrze nadaje się on dla osób, poszukujących relaksu. Mogą one spokojnie płynąć po tafli wody, ciesząc się otoczeniem oraz obcowaniem z naturą.

Dlaczego warto odwiedzić Central Wake Park?

Central Wake Park to nowoczesny ośrodek sportowy, którego sercem są sześcio i dwusłupowe wyciągi wakeboardowe z torami z licznymi przeszkodami dla ludzi o różnym stopniu zaawansowania. Ponadto Central Wake Park oferuje również inne atrakcje, takie jak place zabaw dla dzieci, park linowy, pumptrack, rowery wodne, siłownia na powietrzu, skatepark czy tor do skimboardu. Po szaleństwach na wakeboardzie gości Central Wake Parku czeka bogata strefa gastronomiczna, zaplecze noclegowe oraz przestrzeń chilloutu.

Osoby, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na desce, mogą skorzystać z małego wyciągu. Jest on również doskonały dla osób zaawansowanych, pragnących szlifować nowe tricki. Na małym wyciągu znajduje się slider, prosta przeszkoda, pomagająca oswoić się z przeszkodami bardziej zaawansowanymi. W cenę karnetu na Central Wake Parku wchodzi wsparcie instruktora przy pierwszych startach i utrzymaniu się na desce.

Warto zwrócić uwagę na niezwykłe okolice, położonego w pobliżu Łowicza, gdzie usytuowany jest Central Wake Park. Obfitują one bowiem w przepiękne trasy rowerowe i spacerowe. Polecamy również odwiedzić skansen ziemi łowickiej.