tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
Gudauri Gruzja
15-07-2021 EHschool

Gudauri jest nowoczesnym gruzińskim kurortem narciarskim, leżącym w pięknych górach Kaukazu w regionie Mccheta-Mtianetia. Miejscowość ta położona jest na wysokości 2200 metrów nad poziomem morza. Znajdziemy tam trasy narciarskie o łącznej długości 60 kilometrów. Ze względu na swoją wyjątkowość, z roku na rok przyciąga coraz większą ilość turystów spragnionych aktywnego wypoczynku.

Dlaczego warto spędzić urlop akurat na Gudauri?

Podstawowym argumentem za jest świetna baza hotelowa i sportowa dla osób uprawiających sporty zimowe. Dzięki różnorodności hoteli i oferowanych warunków każdy znajdzie coś dla siebie. Wyjazdy na narty i snowboard organizowane przez szkoły snowboardowe i biura podróży pozwalają na rozwój umiejętności i niezapomniane przeżycia dla wszystkich, którzy uwielbiają ekstremalne przeżycia. Wspaniały klimat jest kolejną zaletą, która przyciąga zapalonych sportowców i sprawia, że wybierają akurat ten konkretny kurort. Ogromna ilość lekkiego białego puchu, którego warstwa ma niekiedy nawet 2,5 metra wysokości robi niesamowite wrażenie. Widoki, które można oglądać ze szczytu są nie do podrobienia w żadnym innym miejscu.

Najdłuższy stok tego kurortu ma długość siedmiu kilometrów, a różnica wysokości pomiędzy początkiem a końcem wynosi aż 1000 metrów. Trasy są podzielone ze względu na poziom trudności, co zapewni bezpieczną jazdę dla sportowców na każdym szczeblu zaawansowania. Ogromną zaletą pobytu w Gudauri jest możliwość korzystania z wyciągów. Wszelkie trasy i kolejki są bardzo unowocześnione i bezpieczne, co gwarantują specjalne certyfikaty Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Gruzińska miejscowość Gudauri ma swój wyjątkowy klimat, który łączy uroki małego miasteczka z wygodami apartamentowców. Każdy, kto chociaż raz odwiedzi ten gruziński kurort z pewnością zachwyci się tamtejszym jedzeniem i klimatem. Regionalne potrawy Gruzji na długo zapadają w pamięć, oczarowując swoim smakiem. Warte spróbowania są również lokalne alkohole, słynące ze wspaniałego smaku i sporej mocy. Kurort Gudauri nie bez powodu został określony mianem perły w koronie Kaukazu. Jego wspaniałe położenie, oraz nowoczesna i komfortowa baza sportowo – noclegowa pozwala na aktywny relaks w wymarzonych warunkach.