Wyjazd zarchiwizowany - sprawdź aktualne wyjazdy.
już od 1690.00
Informacje podstawowe
Od 16.02.2018 do 25.02.2018
Obozy dla dzieci i młodzieży
Sezon
Zimowy
Miejscówka
Dla kogo
Dzieci i młodzież
Wolne miejsca
0

Wyprzedane

Zarezerwuj teraz

W cenie
Program
Transport
Ubezpieczenie
Wyżywienie
Zakwaterowanie

Opis wyjazdu

Zobacz jak bawiliśmy się na obozach w poprzednich latach :
 
Zobacz galerię zdjęć z ostatniego obozu młodzieżowego w 2017 roku i pomyśl sobie, że tak możesz się bawić z nami już niebawem.
Obóz snowboardowo-narciarski będzie prowadzony w dwóch grupach wiekowych:
 I grupa JUNIORZY (10 do 14 lat)
II grupa MŁODZIEŻ (15 do 19 lat)
 Ferie dla województw : Wielkopolskie, Małopolskie, Świętokrzyskie, Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie
  Dolinę Fiemme określa się często mianem wrót Dolomitów.Region ten leży w północno-wschodniej części Trydentu, pomiędzy pasmem Latermar, a Pale di San Martino, łańcuchem górskim Lagorai, a szczytem Corno Nero. Val di Fiemme oferuje narciarzom ponad 140 km tras zjazdowych, z czego wszystkie są sztucznie dośnieżane, codziennie ratrakowane a część z nich oświtlona, dzięki czemu można pojeżdzić nawet nocą. 

 W skład regionu Val di Fiemme wchodzi 5 ośrodków narciarskich: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavazè,Passo Rolle i największe Ski Center Latemar, w sumie ponad 140 km dobrze przygotowanych nartostrad. Głównymi miejscowościami rejonu są Cavalese i Predazzo, pozostałe nieco mniejsze to między innymi Stava, Panchià i typowo narciarska miejscówka Pampeago. Sezon rozpoczyna się od pierwszych dni grudnia i trwa do początku kwietnia. Stoki położone są na wysokości od 1000 do 2300 m.n.p.m., co gwarantuje pewne warunki śniegowe. 

  Ski Center Latemar – Obereggen to największy ośrodek w dolinie Val di Fiemme, posiadający 34 trasy o łącznej długości ok. 50 km, 2 gondole, 13 wyciągów krzesełkowych i 2 orczyki. Znajdują się tu snowparki, z wileoma przeszkodami jak boxy i ralie, skocznie na każdym poziomie zaawansowania oraz trasy z pomiarem czasu. Na zaawansowanych narciarzy czeka „łakomy kąsek” w postaci czarnej trasy „Piste Agnello” w Pampeago, gdzie odbywają się zjazdy w Pucharze Świata. 

  Alpe Cermis to ośrodek szczególnie godny polecenia poczatkującym i średnio jeźdżącymi narciarzom i snowboardzistom. Trasy są tu szerokie i niezbyt strome, idealnie się nadają do doskonalenia umiejętności technicznych i nauki podstawowych elementów freestyleu. Na młodszych narciarzy czeka nartostrada „Cermislandia”, gdzie na stoku spotkać można postaci z bajek. W Alpe Cermis wytyczono w sumie 10 tras niebieskich, 11 czerwonych i 5 czarnych. Na szczególną rekomendację zasługuje czarna „Pista Olimpia” w Cavaleze, z której roztacza się przepiękna panorama całej doliny Val di Fiemme.

  

  Val di Fiemme oferuje ponad 140 km różnorodnych tras narciarskich. Każdy ośrodek posiada kilka wymagających stoków o dużym stopniu nachylenia. Wszystkie nartostrady są codziennie ratrakowane, dzięki czemu nie ma na nich muld. Do najdłuższych należy zjazd Olimpia o łączniej długości 7 200 m (Alpe Cermis), a jednymi z najtrudniejszych są  Palla di Santa i Variante Muro (Ski Latemar) oraz Fiamme Oro (Ski Area Alpe Lusia).

Snowboard & freeski & Freeride

  Przy świeżych opdach śniegu miłośnicy freeride`u znajdą tu mnóstwo kilometrów tras, zapierających dech w piersiach zjazdów w głebokim śniegu, w wyznaczonym terenie, który codziennie jest monitorowany dzięki temu jest bezpiecznie i bez ryzyka lawin. 

  W Val di Fiemme istnieje możliwość legalnej jazdy poza trasami z przewodnikiem. Należy jednak pamiętać, że we Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona prawnie, a jeżdzić można tylko na specjalnych wyznaczonych obszarach. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem nawet do 500€. 

  Miłośnicy freestylu w Alpe Lusia oraz w Latemar znajdą rewelacyjne snowparki,  z wieloma przeszkodami na każdym poziomie zaawansowania oraz halfpipe.

  

Program

 

16.02.2018 piątek - wieczorem wyjazd z Polski zgodnie z rokładem jazdy
17.02.2018 sobota - zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne, rozdanie karnetów, omówienie programu szkoleniowego, gry i zabawy integracyjne
18-23.02.2018 niedziela - piątek: to czas na białe szaleństwo, szkolenia, realizacja programu sportowo-rozrywkowego
Przykładowy ramowy plan dnia:
8:00 śniadanie (możliwość przygotowania prowiantu na stok)
9:00 wyjście na stok, szkolenia w grupach, safai snowboardowo-narciarskie po stokach dolniny Val di Fiemme 
13.00 przerwa na lunch
16.30 przyjazd do ośrodka, wypoczynek, możliwość korzystania z sali wielofunkcyjnej: ping-pong, piłkarzyki, trickboardy, gyroboard
18.00 kolacja
19.00 zajęcia wieczorne :
W programie również czeka Was sporo atrakcji takich jak:
- Kitch Party 
- Szalone Apresski z konkursami i nagrodami
- grill party z poczęstunkiem
- turniej piłkarzyków 
- zawody snb/ski z nagrodami
- pokazy filmów extremalnch
- snowboardowo-narciarskie warsztaty freestylowe na stoku
- animacje sportowo-rekreacyjne 
- zajęcia rónoważne na trickboardach i gyrobaordzie
- warsztaty serwisowe z Toko
- wideo i foto coaching
- testy desek i nart renomowanych firm narciarskich i snowboardowych
- testy kamer GoPro
 24.02.2018 sobota – wykwaterowanie i po śniadaniu wyjazd do Polski 
 25.02.2018 niedziela - powrót do Polski w godzinach porannych

Młodzież jest pod opieką kadry instruktrorsko-wychowawczej, przez cały czas trwania obozu.

Zakwaterowanie

  Trodena, to przepiękna, malownicza miejscowość położona w Dolomitach, w której znajduje się nasz pensjonat Sonnhof, który jest idealnym punktem wypadowy do najważniejszych ośrodków narciarskich rejonu Val di Fiemme

  Zakwaterowanie w bardzo przytulnych, gustownie urządzonych pokojach 2,3,4 i 5-osobowych z łazienkami i WC. W pokojach 4, 5-osobowych mogą wystąpić łóżka piętrowe. Cały obiekt urządzony jest w stylu rustykalnym, panuje w nim przyjemna, rodzinna atmosfera. Stylowa jadalnia i salonik z kominkiem stanowią doskonałe miejsce spotkań w zimowe wieczory. W obiekcie znajduje się również narciarnia oraz sala wielofunkcyjna ze stołem do ping-ponga i piłkarzykami. Cały obiekt przeznaczony jest do dyspozycji naszej grupy. Po nartach popołudniu można skorzystać z sauny dla relaksu. Niedaleko od ośrodka znajduje się hala sportowa, basen czy lodowisko. Dzięki czemu nasze popołudnia i wieczory również będą aktywne.

 

  

  

 

Wyżywienie

W ofercie polecamy smaczną polską kuchnię.

 

Wyżywienie  w formie 3 posiłków:

  Śniadania w formie bufetu szwedzkiego: pieczywo, dżemy, sałatki, kiełbaski, jajka, różnego rodzaju sery i wędlina, płatki, kawa, herbata.

  Lunch pakiet na stok, który każdy przytowuje sobie samodzielnie.

Obiadokolacja dwu daniowa: zupa, drugie danie, sok.

Posiłki przygotowywane są przez polskich kucharzy więc jest smacznie i zdrowo :)

  Pierwszy posiłek obiadokolacja w dzień przyjazdu i ostatni śniadanie w dzień wyjazdu oraz możliwość przygotowania sobie prowiantu na drogę powrotną. 

 W centrum miasteczka znajdują się kawiarnie, pizzerie i restauracje gdzie można spróbować lokalnych przysmaków.

 

Szkolenia

Szkolenia snowboardowo-narciarskie z zajawą - tylko z EHschool:

  EHschool jest szkołą snowboardu SITS oraz szkołą narciarską. Od wielu lat szkolimy w kraju i za granicą. Szkolenia snowboardowe i narciarskie, które prowadzimy mają na celu nie tylko nauczyć was podstaw jazdy na jednej bądź dwóch deskach, ale także zarazić was pasją i zajawką. Z nami w bezpieczny sposób nauczysz się elementów jazdy technicznej, freestyle'owej i freeride'owej. 
  Podczas wyjazdu możesz szkolić się na każdym poziomie zaawansowania na desce lub nartach w kameralnych grupach dopasowanych do poziomu zaawansowania. Propunujemy całodniowe szkolenie narciarskie lub snowboardowe w zakresie rekreacji, podczas którego będziesz uczył się poprawnej techniki jazdy, elementów freestyle oraz techik jazdy sportowej i freerideowej. Dla tych co chcą mieć potwierdzenie umiejetności jazdy na desce proponujemy szkolenie na stopnie sprawności snowboardowej SITS z zakresu I, II i III poziomu, które kończy się egzaminem i wydaniem legitymacji Stowarzyszenia Instruktorów i Trenrów Snowboardu. Ważność legitymacji jest bezterminowa i upoważnia w przyszłości do udziału w kursach instruktorskich. 
 
Szkolenie:
- 6 dniowe szkolenie z wykwalifikowaną kadrą EHschool (całodniowe)
- videoanaliza techniki jazdy

- fotocoaching
- wykłady o tematyce snowboardowo-narciarskiej
- pokazy filmów szkoleniowych
- zajęcia równoważne
- testy sprzętu snb i ski

Do wyboru obowiązkowo szkolenie:

  • Rekreacyjne narty lub snowboard 500 pln
  • Freestyle narty lub snowboard 500 pln
  • Szkolenie Snowboardowe na stopnie sprawności snowboardowej SITS:
  •  500pln I stopień
  •  600pln IIstopień
  •  700pln IIIstopień

W procesie rezerwacji zaznaczasz wybrany przez siebie kurs i zaznaczasz swój poziom umiejętnośći (pole obowązkowe)

 

* Jeśli nie jedziesz z nami na obóz, a chciałbyś się szkolić pod okiem naszych instruktorów wówczas cena za 5-dniowe szkolenie grupowe, rekreacyjne lub freestyle to 600 pln/os lub 1-dniowe grupowe za 150 pln/os.

SZKOLENIE SNOWBOARD - info
SZKOLENIE NARTY - info

Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu:
250 pln sprzęt snowboardowy - deska z wiązaniami (buty we własnym zakresie),
250 pln - narty freestyle + kijki
info o dostępności sprzętu tel.509511181.
Szkolić się będziesz pod okiem naszej KADRY - więcej o instruktorach TUTAJ.

Szkolenia grupowe odbywają się wówczas jeżeli uzbiera się minimalna liczba uczestników na grupę. Jeżeli nie uzbiaera się odpowiednia ilość uczestników grupy, organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny szkolenia. O czym zainteresowane osoby będą informowane przez biuro.

Transport

Wyjazd do Val di Fiemme z :
Rzeszowa
Krakowa
Katowic 

Zniżki:
200 pln na dojazd własny

W trosce o bezpieczeństwo i wygodę naszych klientów współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi przewoźnikami. Autokary i kierowcy firm przewozowych posiadają licencje do transportu międzynarodowego.

Sindbad jest jedną z największych firm przewozowych w Europie, a w Polsce zdecydowanym liderem wśród przewoźników autokarowych, obsługując rocznie ponad milion pasażerów.

 

WAŻNE: limit bagażu głównego 25 kg, bagażu podręcznego 5 kg oraz 1 komplet sprzętu narciarskiego lub snowboardowego. W przypadku posiadania bagażu ponadlimitowego, Organizator ma prawo odmówić zabrania go na pokład lub pobrać opłatę w wysokości 25 zł/kg nadbagażu. Prosimy o pakowanie się w miękie torby lub walizki.

 

 

Świadczenia

Cena First Minute 1690 pln, dla pierwszych 10 osób

Cena regularna  1790 pln

 Cena zawiera:

* 7 noclegów 
* wyżywienie - 3 posiłki dziennie: śniadanie, lunch, obiadokolacja. (info w zakładce wyżywienie)
* ubezpieczenie KL, NNW + narciarsko/snowboardowe (info w zakładce ubezpieczenie)
* dojazd autokarem (info w zakładce transport)
* opiekę pilota na czas przejazdu i rezydenta na miejscu
* snowboardowo-narciarskie warsztaty freestylowe
* centrum testowe renomowanych firm snowboardowych i narciarskich oraz kamer GoPro
* centrum testowe trickboard i gyroboard
* wykłady o tematyce snowboardowo - narciarskiej
* zawody z nagrodami
* grill party z poczęstunkiem
* imprezy apresski, imprezy temetyczne
* fotorelacja
* gadżety od EHschool
* pozostałe atrakcje przewidziane w programie wyjazdu: gry, konkursy i zabawy // zobacz co Cię czeka na wyjeździe

Cena nie zawiera:
*obowiązkowego szkolenia snowboardowo-narciarskiego (info w zakladce Szkolenie)
* dopłaty za dojazdy z innych miast
* Karnety 6-dniowe
* 235 euro dorośli
* 173 euro młodzież (urodzona po 25.11.2001r.)
* gratis dzieci (urodzone po 28.11.2009)
* kaucji zwrotnej w wysokości 30 euro za osobę (płatne na miejscu gotówką)
* kaucji zwrotnej za karnet 5 euro
* taksy klimatycznej 4,90 euro (powyżej 14 roku życia)
* składki Ubezpiezeniowego Funduszu Gwarancyjnego 10pln  (wg. Ustawy z dnia 22.07.2016) automatycznie doliczanej do rezerwacji

Zniżki:
* 200 pln na dojazd własny
* Wszyskie zniżki znajdziesz TUTAJ.

Dodatkowo możliwość:
* ubezpieczenia rezygnacji z imprezy turystycznej w TU Europa - info w zakładce UBEZPIECZENIE
* ubezpieczenia Ski/Snb (89 pln) pakiet pełny - info w zakładce UBEZPIECZENIE
* szkolenia na stopnie sprawności snowboardowej ( Płatne wg. cennika SITS)

*Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 § 1 Kodeksu Cywilnego.

Ubezpieczenie

Przed rezerwacją imprezy należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczeń w dziale DOKUMENTY

Ubezpieczenie, które zawarte jest w cenie wyjazdu:

NA CZAS PODRÓŻY:
Towarzystwo Ubezpieczeń EUROPA w zakresie:
Koszty leczenia, ratownictwa i transportu 15000 euro,
NNW trwały uszczerbek na zdrowiu 5000 euro,
śmierć 3000 euro,
Bagaż Podróżny 300 euro
Całodobowe centrum alarmowe 0048 225689828, nr polisy TWEZ/10/2014

NA CZAS POBYTU:
Ubezpieczenie narciarskieHestia Podróże pakiet rozszerzony:
Koszty leczenia (KL), asistance i koszty ratownictwa (KR) 200 000 pln,
następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) 20 000 pln,
odpowiedzialność cywilna (OC) 200 000 pln,
Bagaż 2000 pln + rozszerzenie o pakiet SPORT (sporty rekreacyjne i ryzykowne: narciarstwo i snowboarding po oznakowanych trasach zjazdowych)
Całodobowe centrum alarmowe 0048 585507012, nr polisy: 903011775110

 

Dodatkowo możliwość wykupienia rozszerzonego ubezpieczenia narciarskiego

89 pln - ubezpieczenie Hestia Podróże pakiet pełny:
w zakresie Koszty leczenia (KL), assistance i koszty ratownictwa (KR) 500 000 pln,
następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) 30 000 pln,
odpowiedzialność cywilna (OC) 1 000 000 pln,
Bagaż 5 000 pln – pakiet sport plus: sporty rekreacyjne, ryzykowne i extremalne (jazda po trasach + freeride)
Całodobowe centrum alarmowe 0048 585507012, nr polisy: 903011775113

Opcjonalnie:
Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji w TU Europa - do wyboru podczas procesu rezerwacji
KR100% - 2,79% od ceny z imprezy
KR100%plus - 4,5% od ceny z imprezy
KR100%max - 6,5% od ceny z imprezy
Czym różnią się warianty?

Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji jest wystawiane na podstawie oddzielnej polisy ubezpieczeniowej. Po zaznaczeniu w formularzu zgłoszeniowym chęci wykupienia polisy od rezygnacji dostaniesz od Nas maila ze szczegółową informacją na temat wariantów. Polisę taką można wystawić do 7 dni od rezerwacji (jeśli do wyjazdu zostało więcej niż 30 dni) lub do 3 dni od rezerwacji (jaśli do wyjazdu zostało mniej niż 30 dni)
______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Każdy uczestnik wyjazdów zagranicznych powinien posiadać ważną kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) - pobierz wniosek (karta EKUZ wydawana jest bezpłatnie).

Oczywiście my ubezpieczamy w cenie wyjazdu od KL i NNW, ale z Kartą EKUZ jest prościej cokolwiek załatwiać w placówkach medycznych za granicą i zawsze bezgotówkowo.