tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
EH School - szkoła sportów ekstremalnych
12-03-2023 EHschool

Spora grupa osób kojarzy lato z wyjazdami do ciepłych krajów lub na morze. Dla innych idealny wakacyjny wyjazd wiąże się z możliwością pojeżdżenia na nartach lub snowboardzie. Jest kilka fantastycznych miejscówek, w których w okresie wakacyjnym dostępne są różne wyciągi i trasy, zadowalające nawet najbardziej wymagających koneserów jazdy na nartach i desce.

Gdzie warto wybrać się latem, aby pojeździć na snowboardzie lub nartach?

Kiedy sezon zimowy kończy się, a jazda na nartach lub desce nadal jest pożądaną rozrywką, warto udać się do miejsca, gdzie uprawianie tych sportów w lecie jest jak najbardziej możliwe nawet w czerwcu, lipcu czy sierpniu. Aby spędzić letni urlop w oryginalnych warunkach, warto wybrać się na obóz narciarski do Francji, a konkretnie do Tignes. Na francuskim lodowcu sezon snowboardowy i narciarski trwa od 21 czerwca do 4 sierpnia. Miejsce to jest nazywane letnią stolicą snowboardu i narciarstwa, oferuje aż 16 wyciągów i ponad dwadzieścia kilometrów tras narciarskich dla sportowców na każdym poziomie zaawansowania.

Mówiąc o Tignes, nie sposób nie wspomnieć o jego lokalizacji. Stacja położona jest obok zachwycającego jeziora alpejskiego, skrytego pomiędzy masywami lodowców na wysokości 2100 m n.p.m. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi możliwe jest korzystanie z niej do maja, natomiast na lodowcu Grande Motte położonym w niedalekiej odległości warunki sprzyjają zjazdom przez cały rok. Co ciekawe, w tej miejscowości można korzystać zarówno z zimowych atrakcji, jak i tych typowo letnich. Podczas pobytu można odwiedzić Acroland, w którym można skorzystać ze zjeżdżalni, rowerków wodnych, kajaków czy blob jump, na którym można doskonalić skoki na desce lub nartach. Oprócz tego na odwiedzających czeka strefa trampolin, boisk, pole do golfa i trasy rowerowe. Warto wspomnieć również o warsztatach tenisowych, możliwości postrzelania na strzelnicy czy strzelania z łuku. 

Ciekawym kierunkiem na letni wypad na narty i snowboard jest Południowe Les 2 Alpes, w którym stoki sięgają nawet 3.566 metrów wysokości. Jest to jeden z najwyżej położonych terenów narciarskich na całym świecie i jeden z pierwszych ośrodków, w którym można było korzystać z atrakcji zimowych w lecie. Les 2 Alpes oferuje 200 kilometrów tras zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów. Jest to świetna baza wypadowa dla osób, które po śnieżnych szaleństwach chcą skorzystać z innych atrakcji turystycznych, basenów, saun, barów czy dyskotek.