tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
EH School - szkoła sportów ekstremalnych
26-02-2023 EHschool

Sporty wodne cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Mnogość dostępnych aktywności sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Na szczególną uwagę zasługuje surfing, który polega na poruszaniu się po wodzie na desce i może być uprawiany zarówno na jeziorach, jak i na morzach. Aby dobrze się poczuć w tym sporcie, warto odbyć stosowne szkolenie. Na co zwrócić uwagę, wybierając je?

Doświadczenie i opinie szkoły surfingowej 

Korzystanie z jakichkolwiek usług powinno być poprzedzone researchem. Jedną z ważniejszych kwestii, na które dobrze zwrócić wówczas uwagę, jest doświadczenie. Zdecydowanie lepiej uczyć się od specjalistów, którzy mają dużą wiedzę i współpracowali wcześniej z osobami, które stawiały pierwsze kroki w sportach wodnych.

Placówki, które oferują kurs kitesurfingu albo surfingu, powinny móc pochwalić się specjalistami, którzy mają stosowne kompetencje. Istotne są też opinie. W Internecie można znaleźć mnóstwo informacji dotyczących poszczególnych szkoleń czy konkretnych instruktorów. Dobrą praktyką jest też zasięgnięcie porady u znajomych, którzy wcześniej korzystali z podobnych usług.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze szkolenia surfingowego? 

O cechach dobrej placówki szkoleniowej, która zajmuje się sportami wodnymi, można długo mówić. Jeśli chodzi o szkolenia surfingowe, to dobrze zwracać uwagę na:

  • czas trwania szkolenia – nabycie umiejętności i opanowanie zasad bezpieczeństwa wymaga czasu,
  • cenę szkolenia – najniższa cena nie jest najlepszą wizytówką,
  • zakres kursu – warto zorientować się, czy placówka oferuje szkolenie teoretyczne z zasad bezpieczeństwa i podstaw obsługi deski,
  • dodatkowe atuty – niektóre szkoły oferują szkolenia w ciekawych miejscach, na przykład w Portugalii czy w Maroko.