tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
EH School - szkoła sportów ekstremalnych
23-02-2023 EHschool

Sporty wodne cieszą się ogromną popularnością. Mimo tego, że wiele z nich w Polsce można uprawiać wyłącznie sezonowo, to pojawia się coraz więcej sympatyków tego rodzaju aktywności. Niektóre z nich wymagają odpowiedniego przygotowania. Mowa tutaj na przykład o surfingu. Jak przebiegają szkolenia surfingowe i dlaczego warto z nich korzystać?

Przede wszystkim teoria i dobre przygotowanie 

Surfing to bardzo ciekawy sport, który sprawia wiele frajdy. Kluczowe jest jednak odpowiednie przygotowanie. Podobnie jak w przypadku kursu kitesurfingu szkolenie rozpoczyna się od części teoretycznej. Wówczas instruktor omawia szczegółowo zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa. Tłumaczy też uczniom, na czym polega surfing i objaśnia, co należy robić krok po kroku.

Osoby, które nie mają doświadczenia w tego typu sportach, powinny uzbroić się w cierpliwość, ponieważ pierwsze godziny na desce mogą być trudne. Lekcje praktyczne są poprzedzane rozgrzewką, która pomaga poradzić sobie na desce i minimalizuje ryzyko kontuzji.

Jak wyglądają pierwsze godziny nauki surfingu?

Aby nauczyć się surfować i móc robić to samodzielnie, trzeba poświęcić trochę czasu na dobre szkolenie. Może to być na przykład obóz surfingowy. Pierwsze godziny polegają przede wszystkim na nauce poprawnego leżenia na desce. Uczniowie wówczas uczą się też, w jaki sposób należy ustawić się względem fal. Nabycie tych umiejętności jest już połową sukcesu.

Wówczas pozostaje uzbroić się w cierpliwość i ćwiczyć. Niezwykle ważne jest też, aby słuchać uwag i sugestii instruktora i na bieżąco poprawiać technikę. Dzięki temu z czasem pływanie będzie coraz łatwiejsze i przyjemniejsze, a po przebyciu takiego kursu można zastanowić się nad zakupem własnego sprzętu i samodzielnym uprawianiem sportu.