tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1
EH School - szkoła sportów ekstremalnych
10-02-2023 EHschool

Maroko słynie z ponad 1800 kilometrowych pięknych plaż, ciepłego klimatu i idealnych warunków dla surferów. Na terenie tego państwa można znaleźć zarówno wysokie góry, jak i głębokie doliny, wąwozy czy też rozległe pustynie. Maroko przyciąga nie tylko krajobrazami, ale również bogatą kulturą, architekturą oraz kuchnią. Co ciekawe, w ciągu roku w Maroku jest około 300 słonecznych dni.

Jakie są najlepsze miejscówki do surfowania w Maroku?

Jednym z najpiękniejszych miasteczek, które najbardziej sprzyja sportom wodnym, jest Imsouane. Jest to mała wioska rybacka, położona nad oceanem, wokół której można spotkać zarówno kamieniste rafy, jak i piaszczyste plaże.  Teren plaż jest czysty i zadbany, o co bardzo dbają lokalne władze oraz mieszkańcy miasteczka. Miejsca do surfowania wokół tego miasteczka są bardzo różnorodne, dzięki temu zarówno początkujący, jak i profesjonalni surferzy znajdą coś dla siebie. Do tego miejsca zjeżdżają się miłośnicy surfingu z praktycznie całego świata.

Imssouane zapewnia wysokie fale od października do marca, są one spowodowane zachodnimi wiatrami. Mogą one osiągać ponad 500 metrów długości, co przyciąga wielbicieli wysokich fal i niezapomnianych przeżyć. Nie bez powodu plażę w tym mieście nazywa się plażą z najdłuższą falą.  Jednym z najpopularniejszych miejsc do serfowania w Imssouane jest zatoka otwarta na południe. Osoby decydujące się na surfing w Maroku z pewnością będą wspominać to jako jeden z lepszych wyjazdów w ich życiu. 

Dla osób, które nigdy nie surfowały, jednak chcą rozpocząć swoją przygodę z tym sportem, Maroko jest idealnym wyborem. Warto zdecydować się na wyjazd z dedykowaną grupą, w której będą przeprowadzane lekcje surfingu na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki temu początkujący od początku będą uczyli się surfingu zgodnie z zasadami, a po paru dniach będą w samie samodzielnie pływać bez strachu przed wodą. Złoty piasek, przepiękne otoczenie, idealnie czysta, turkusowa woda, niesamowita przyroda, spędzenie czasu z ludźmi o tej samej pasji i marokański klimat pozwolą na prawdziwy relaks.